Grodziszczanka - Sawa. Kolejny mecz o "6 punktów".

• autor: Adm, 2016-04-15 23:43

W sobotę przed podopiecznymi Piotra Szmuca kolejny bardzo ważny mecz. Tym razem Sawa Sonina zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Grodziszczanki Grodzisko Dolne.

Grodziszczanka po rozegraniu 18. kolejek plasuje się na 12 miejscu w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 19 punktów. Zespół z Grodziska Dolnego do tej pory wygrał 5 razy, 4 mecze zremisował i 9 przegrał. Bilans bramkowy Grodziszczanki to 41 bramek zdobytych i 43 stracone.

W przerwie zimowej w kadrze Grodziszczanki doszło do kilku zmian. Drużynę od rudny wiosennej prowadzi nowy trener Dariusz Lipiński. Z drużyny Grodziszczanki odeszło trzech zawodników: Kamil Filip (Orzeł Biedaczów), Marcin Szmuc (KS Dąbrówki), Dominik Drożdżal (Pogoń Leżajsk). W ich miejsce do drużyny Grodziszczanki przyszli: Łukasz Urbański, Grzegorz Czerwonka i Piotr Płoszaj (wznowili treningi), Bartosz Usowski (juniorzy Grodziszczanki).

W rundzie jesiennej drużyna Sawy przegrała z Grodziszczanką dosyć wysoko, bo aż 4-1. W ostatniej kolejce drużyna z Grodziska Dolnego przegrała 4-1 w wyjazdowym pojedynku z liderem V ligi Głogovią.

Sawa natomiast przegrała w ostatniej kolejce 0-1 derbowy pojedynek z KS Dąbrówki. Nasza drużyna zajmuje jedno miejsce niżej w tabeli od Grodziszczanki z takim samym dorobkiem punktowym (19 punktów) jak nasz sobotni przeciwnik. Zwycięstwo w jutrzejszym meczu ma podwójną wagę. Pozwoli odskoczyć od strefy spadkowej i złapać trochę oddechu przed dalszą częścią jakże ciężkiej walki o zachowanie statusu V ligowca. Porażka w jutrzejszym pojedynku może skomplikować naszą sytuację w ligowej tabeli, która i tak jest już nieciekawa, powoli zaczynamy tracić coraz bardziej kontakt z środkową częścią ligowej tabeli. Tak więc sobotnie spotkanie to kolejny mecz z serii o przysłowiowe 6 punktów. Tym bardziej, że gracze z Grodziska plasują się tuż nad Sawą z takim samym dorobkiem punktowym. Miejmy nadzieję, iż drużyna Sawy w końcu się przełamie i uzyska jakże długo wyczekiwane zwycięstwo.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich sympatyków Sawy w dniu 16 kwietnia (sobota) o godzinie 17:00 na stadion do Grodziska Dolnego.

autor: ~anomin 2016-04-17 18:20:34

avatar mam jedno male pytanie ... kiedy w koncu zmiana trenera ?!