Logowanie

Aktualności

Czwarte zwycięstwo z rzędu na wiosnę, tym razem z Astrą.

• autor: Adm, 2017-04-15 22:13

Zespół Sawy Sonina kontynuuje zwycięską serię w rundzie wiosennej. W meczu 22. kolejki rzeszowskiej klasy okręgowej pokonał na własnym boisku 2:1 Astrę Medynię Głogowską. Była to już czwarta wygrana z rzędu Soninian w rundzie rewanżowej.

Sam mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Sawa rzuciła się do ataku od samego początku i już po 16 minutach prowadziła 2:0. Z okolic narożnika pola karnego piłkę dośrodkował Albert Szpunar, a w polu karnym dobrze odnalazł się Tomasz Walas, który wykończył akcję i Sawa prowadziła 1:0. Drugi cios gospodarze zadali w 16 minucie po solowej akacji lewą stroną Zbigniew Sobek zagrał do Grzegorza Słoniny, który pewnym strzałem w góry róg bramki pokonał bramkarza Astry. W kolejnych minutach pierwszej połowy Sawa nie ustawała w atakach, ale nasi zawodnicy byli na bakier ze skutecznością i nie udało się podwyższyć prowadzenia, a były ku temu okazje. W pierwszej połowie goście nie zagrozili zbyt poważnie naszej bramce.

Po zmianie stron stroną przeważającą nadal była nasza drużyna. Sawa jednak mimo wyraźnej przewagi i kilku dogodnych sytuacji pod bramką rywala nie potrafiła zdobyć kolejnych bramek. Niewykorzystane sytuacje lubią się jednak mścić i to Astra w 78 min. zdobyła bramkę kontaktową po kontrataku, który wykończył Michał Głowiak. W kolejnych minutach podopieczni trenera Macieja Grada skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. W efekcie kibice nie obejrzeli kolejnych bramek, a po końcowym gwizdku sędziego Sawa mogła cieszyć się z czwartego wiosennego zwycięstwa.

W 1 połowie nasza dominacja, dużo stworzonych sytuacji, utrzymywanie się przy piłce i cierpliwa gra. Gdyby skuteczność była lepsza mogło być z 5-0 spokojnie. W II połowie przeciwnik wyszedł troszkę agresywniej, nadal stwarzaliśmy sobie sytuacje i tez było ich sporo. Przeciwnik tez dobrze kontratakował i zrobił sie bardziej otwarty mecz. Po jednej z kontr strzelili bramkę, ale do końca udało nam się utrzymać wynik - tak mecz podsumował trener Sawy Sonina Maciej Grad.

Za tydzień gramy o kolejny komplet punktów, tym razem w meczu na szczycie klasy okręgowej z liderem Wisłokiem Strzyżów. Wierzymy w Was chłopaki i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!!!

Sawa Sonina - Astra Medynia Głogowska 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Walas (5'), 2:0 Grzegorz Słonina (16'), 2:1 Michał Głowiak (78').

Sawa Sonina: Cisek - Kruk (88' Kwolek), Paczocha, Woźniak, J. Baran (65' Pelc) - Sobek, Szpunar (70' Lewandowski), Grad (80' Kochman), D. Baran - Słonina (75' Pasternak), Walas.

Sędziował: Damian Gmitrzak (Rzeszów).